Search
Close this search box.
Available 24 Hours
(212) 514 - 5100
CALL US 24/7
Home » Wypadki na Posesji » Odszkodowanie Za Uraz Szyi Po Wypadku

Odszkodowanie Za Uraz Szyi Po Wypadku

Home » Wypadki na Posesji » Odszkodowanie Za Uraz Szyi Po Wypadku
Odszkodowanie Za Uraz Szyi Po Wypadku

Aby otrzymać właściwe odszkodowanie za uraz szyi po wypadku należy jak najszybciej skontaktować się z adwokatem. Tragedie spotykają nas zazwyczaj wtedy, kiedy się ich najmniej spodziewamy. Tak również było w przypadku 74-letniego mężczyzny, który poślizgnął się i upadł schodząc po schodach w metrze. Chciał on dostać się na pociąg na stacji metra Rockefeller Center na Manhattanie. Schodząc po schodach w pewnym momencie stanął na uszkodzonym stopniu, którego przednia najbardziej wysunięta część była luźna i przechylona w dół. Zaraz później stracił równowagę i spadł aż na sam koniec schodów.

Operacja po urazie szyi

W wyniku tego wypadku w metrze, poszkodowany mężczyzna wystąpił na drogę sądową aby uzyskać odszkodowanie za uraz szyi po swoim wypadku . Został zabrany karetką do szpitala, gdzie na pogotowiu wyjaśnił lekarzom, iż czuje ogromny ból w szyjnej części kręgosłupa. Po dodatkowych badaniach i prześwietleniach, wyjaśniono mu, że jedna z kości jego kręgosłupa została przemieszczona w wyniku tego upadku. W wyniku specjalistycznego leczenia poszkodowany mężczyzna został zdiagnozowany ze złamaniem kręgu szyjnego. Dodatkowo doznał przepukliny dysku tuż obok złamanego kręgu. Przy tak poważnych obrażeniach ciała jedynym ratunkiem była operacja kręgosłupa.

Poddał się on operacji usztywnienia chirurgicznego uszkodzonej części kręgosłupa. W jej wyniku założono mu metalową płytę ze śrubami, aby ustabilizować uszkodzony obszar kręgosłupa. Po ponad tygodniu spędzonym w szpitalu poddał się on następnie fizykoterapii która trwała kolejnych parę lat. Pomimo całego leczenia wciąż odczuwał przeszywający ból w tej części kręgosłupa. Ból powodował znaczne ograniczenia w jego codziennym życiu. W dodadtku jego żona była niepełnosprawna, a przed wypadkiem to właśnie on odpowiedzialny był za jej co dzienną opiekę. Po wypadku, nie mógł już jednak więcej tego robić. Nie mógł on również wrócić do swojej pracy jako woźny. Jego wnuczek, który miał 16 lat w momencie procesu, zeznał we wzruszający sposób przed ławnikami, jak ciężkie było życie jego dziadka po wypadku. Tak rozpoczęła się walka procesowa tego człowieka o godziwe odszkodowanie za uraz szyi po wypadku.

Strategia procesu

Na procesie prawnicy strony przeciwnej nie zdecydowali się na przedstawienie swoich ekspertów medycznych. Było to o tyle interesujące, że przed procesem wyznaczyli oni kilku lekarzy do zeznań i lekarze Ci przebadali poszkodowanego. Jednak nigdy nie wystąpili oni na tym procesie o odszkodowanie za uraz szyi po wypadku. W związku z tym ławnicy otrzymali instrukcję od sędziego, aby odebrać nieobecność ekspertów medycznych na procesie w najgorszy możliwy sposób dla pozwanych – tak jakby coś ukrywali. Dlatego właśnie tak ważnym jest w każdej sprawie dążenie do procesu za wszelką cenę, aby sprawdzić czy nasi przeciwnicy są na pewno przygotowani. Jeśli nie są, to na pewno wpłynie to bardzo pozytywnie na wartość Państwa sprawy.

Wyrok i Odszkodowanie za Uraz Szyi Po Wypadku

Ławnicy wydali wyrok, w którym uznali pozwanych winnymi tego wypadku w 86%. Uznali jednocześnie, że poszkodowany mężczyzna był w 14% również winny. Taki wyrok oznaczał, że poszkodowany otrzyma 86% całkowitej przysługującej mu kwoty odszkodowania. Oczywiście kwotę tą ustalili ci sami ławnicy w drugiej części procesu. Wtedy to przyznali mu $2,200,000 jako odszkodowanie za uraz szyi po wypadku.

Dodatkowo, ławnicy uzyskali pozwolenie od sędziego, aby założyć, iż poszkodowany, który miał 74 lata w dniu wypadku, pracowałby do 79 roku życia. W związku z tym przyznali mu dodatkowo $240,000 za straty finansowe (zarobki) do dnia procesu oraz $250,000 za stracone zarobki w przyszłości.

Ławnicy również rozpatrzyli kwestię wydatków medycznych. Uznali, że wydał on na leczenie do czasu procesu $350,000 oraz że przysługuje mu dodatkowe $255,582 na przyszłe leczenie, które wlicza w sobie prześwietlenia rentgenowskie, testy nerwowe EMG, testy rezonans magnetyczny MRI, fizykoterapię oraz dodatkowe zastrzyki w górny kręgosłup.

Po wyroku prawnicy ubezpieczalni złożyli apelację. Pomimo tego, iż odwołali się od wszystkich aspektów orzeczenia ławników, to sąd apelacyjny zmniejszył jedynie odszkodowanie za ból i cierpienie o $525,000, utrzymując w mocy wszystkie pozostałe człony tego odszkodowania. Aby więcej dowiedzieć się czy należy Ci się odszkodowanie za uraz szyi po wypadku, skontaktuj się z doświadczonym polskim adwokatem z kancelarii The Platta Law Firm na Manhattanie.