TapTap to call DirectionsDirections

Od zwycięstwa do zwycięstwa - kolejna wygrana Mec. Platty

HOME -> Our blog -> Od zwycięstwa do zwycięstwa - kolejna wygrana Mec. Platty

12 November 2019
Wypadek Budowlany


6 czerwca 2016 klient naszej kancelarii, zatrudniony jako robotnik budowlany, pracował w budynku przy Szóstej Alei i 47 Ulicy na Manhattanie, wykańczając prace malarskie. Wewnątrz budynku pracował on na piętrze, które miało wewnętrzne dwa poziomy. W dniu wypadku miał on pracować na niższym poziomie. Aby dostać się na ów niższy poziom, był zmuszony zejść po drabinie, która była na stałe zamontowana na ścianie pomieszczenia. Gdy zaczął schodzić, poślizgnął się na szczeblu drabiny i spadł na betonową podłogę.

 W Nowym Jorku właściciele budynków i generalni wykonawcy mają obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy i upewnienia się, że pracownicy dysponują niezbędnym wyposażeniem i sprzętem ochronnym, potrzebnymi do bezpiecznego wykonywania pracy. Ważne jest również, by pracownicy mieli świadomość, gdzie ten sprzęt się znajduje i umieli go używać. Brak takiego wyposażenia lub jego nieużywanie może bowiem doprowadzić do tragicznych wypadków.

Kancelaria The Platta Law specjalizuje się w sprawach wypadków budowlanych, które wydarzyły się z powodu zaniedbania wymogów bezpieczeństwa tam, gdzie właściciele i generalni wykonawcy zawiedli pracowników, za których byli odpowiedzialni.

W przypadku poszkodowanego pracownika budowlanego kancelaria The Platta Law Firm odkryła, że ​​zaledwie kilka dni przed wypadkiem oskarżony generalny wykonawca usunął niezbędny sprzęt zabezpieczający przed wypadkiem. Na początku remontu ustawiono bowiem rusztowania i drabiny przedłużające, aby pracownicy, tacy jak nasz klient, mogli bezpiecznie po nich zejść na niższy poziom. Te właśnie rusztowania i drabiny przedłużające zostały usunięte pod koniec projektu. Wyłącznym powodem była wygoda generalnego wykonawcy, który miał wiele innych prac budowlanych wykonywanych w tym samym czasie, w którym doszło do wypadku. Usunięcie tego istotnego wyposażenia zabezpieczającego zmusiło poszkodowanego do używania przymocowanej na stałe stalowej drabiny. Niestety, drabina ta nie miała materiału  antypoślizgowego na szczeblach. W rzeczywistości stalowe szczeble były pomalowane, co czyniło je dodatkowo wyjątkowo śliskimi. Było tylko kwestią czasu, aby ktoś poślizgnął się na tej drabinie i został ciężko ranny.

W wyniku upadku pracownik budowlany złamał kość w nodze w pobliżu kolana. Oprócz złamania nogi doznał również uszkodzenia kolana. W związku z tym potrzebował dwóch operacji artroskopowych, aby je naprawić. Upadek doprowadził również do przepukliny wielu dysków szyjnych, co w konsekwencji spowodowało nacisk na nerwy kręgosłupa szyjnego. W rezultacie nasz klient musiał przejść poważną i skomplikowaną operację szyi, podczas której lekarz wszczepił specjalny materiał zespalający kręgi szyjne. To w poważnym stopniu ograniczyło u poszkodowanego zakres ruchu szyi i ciągły ból. Na sam koniec poszkodowany pracownik przeszedł także operację lewego ramienia, również uszkodzonego podczas upadku. Zoperowany został uszkodzony stożek rotatora ramienia.

Oskarżeni, jak to zwykle bywa, nie przyznawali się do odpowiedzialności. Chociaż nie mieli uzasadnionego powodu usunięcia rusztowania i rozsuwanych drabin, twierdzili, że pracownicy budowlani mieli do dyspozycji inne drabiny rozkładane. Ten argument stał w bezpośrednim konflikcie z zeznaniami poszkodowanego, który bardzo wyraźnie twierdził, że jedynym sposobem na dostanie się na niższy poziom było użycie przymocowanej na stałe niebezpiecznej stalowej drabiny. Nasz klient zeznał również, że rozglądał się po całym terenie budowy, szukając drabiny, którą mógłby właściwie ustawić, ale nie mógł żadnej znaleźć.

Pomimo niezachwianej postawy poszkodowanego i niebudzących wątpliwości jego zeznań, oskarżeni kontynuowali swoją linię obrony przez cały czas trwania sporu sądowego. Zamierzali wezwać „świadków”, którzy mieli zaprzeczyć zeznaniom poszkodowanego twierdząc, że bezpieczniejsze drabiny były rzekomo dostępne. Strona oskarżona próbowała również twierdzić, że przymocowana na stałe drabina, z której pracownik był zmuszony korzystać, była bezpieczna - co po prostu nie było prawdą. W sytuacjach, w których oskarżeni odmawiają przyznania się do odpowiedzialności, czasami jedyną odpowiedzią jest postępowanie sądowe. Proces w tej sprawie rozpoczął się w poniedziałek. Po wielu dniach wyboru  przysięgłych oskarżeni w końcu ustąpili. Stało się jasne i oczywiste, że oskarżeni będą musieli rozwiązać sprawę ugodowo aby uniknąć fatalnego dla nich w skutkach wyroku.

W efekcie procesu oskarżeni zaakceptowali fakt, że nasz klient doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, ponieważ nie zostało mu zapewnione właściwe warunki bezpieczeństwa i że z tego powodu już nigdy nie będzie mógł on wykonywać swojego zawodu. Dzięki staraniom naszej kancelarii nigdy już nie będzie musiał pracować. Kancelaria The Platta Law Firm była w stanie doprowadzić do wypłaty dla poszkodowanego pracownika budowlanego $3,100,000.00.

Jeśli Państwo sami stali się ofiarą wypadku, lub znają kogoś kto potrzebuje pomocy prawnej po wypadku, to zapraszamy do bezpłatnej konsultacji pod numerem telefonu 212-514-5100, emaliowo pod adresem swp@plattalaw.com, lub w czasie osobistego spotkania w naszej kancelarii na dolnym Manhattanie. Możecie Państwo również zadać nam pytania bezpośrednio na stronie internetowej (www.plattalaw.com) używając emaila lub czatu, który jest dostępny dla Państwa 24 godziny na dobę. Zawsze udzielimy Państwu bezpłatnej porady w każdej sprawie, w której będziemy mogli Państwa reprezentować.   © 2014 "The Platta Law Firm, PLLC" | All right reserved