Search
Close this search box.
Available 24 Hours
(212) 514 - 5100
CALL US 24/7
Home » Wypadki Motocyklowe » Polski Adwokat

Polski Adwokat

Home » Wypadki Motocyklowe » Polski Adwokat
Polski Adwokat

Polski Adwokat okazał się niezbędny w przypadku młodego kierowcy motocykla, który brał udział w wypadku na Bronxie. Po tym jak jego motocykl został odholowany do warsztatu, został on poinformowany ze istniało zawiadomienie o wycofaniu fabrycznym części z jego motoru. Na przestrzeni lat ilość wycofanych części w przypadku motocykli była znacznie wyższa niż w przypadku samochodów. Aby dowieść, że to właśnie wada fabryczna była przyczyną wypadku, nalezy się skupić na rodzaju usterki danego motocykla. Ponadto, trzeba wziac pod uwage, czy dana wada przyczyniła się do spowodowania wypadku i wynikających z niego obrażeń.

Polski Adwokat z kancelarii The Platta Law Firm, skutecznie rozwiązał i ten prawny przypadek. Wadliwa część motocykla wchodziłaby bowiem w zakres tak zwanej odpowiedzialności za wadliwy produkt. Sprawy odpowiedzialności za produkt opierają się na różnych teoriach prawnych.  Ta, mająca znaczenie w tego typu przypadkach zakłada, że zaniedbania powstały po stronie producenta w procesie produkcyjnym lub, że wada wystąpiła w projekcie motoru. Oprocz tego, zaklada tez,ze zaniedbanie powstało w powiadomieniu właściciela o istniejącej wadzie (tak jak zawiadomienie o wycofaniu produktu).

Wada w procesie produkcyjnym zakłada, iż część, o której mówimy, była prawidłowa do jej zamierzonego zastosowania. Jednakze, podczas etapu produkcji lub montażu doszło do jej wadliwej instalacji.

Drugi rodzaj wady zakłada, że część zaprojektowana była wadliwa od początku i że wada była na tyle niebezpieczna, że zaskutkowała wypadkiem.

 

Polski Adwokat radzi, jakie kroki nalezy podjąć, aby udowodnić winę w wypadku motocyklowym

Omawiany dziś wypadek wynika z roszczenia o braku ostrzeżenia, tzn.: że producent wiedział więcej niż powiedział opinii publicznej, lub że nie było wystarczających informacji lub instrukcji dotyczących korzystania z produktu. Czy kiedykolwiek widzieli Państwo takie małe ostrzeżenia na rożnego rodzaju produktach?  Zwłaszcza na zabawkach zrobionych z małych części: “nie przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku”? Ostrzeżenia te bez wątpienia powstały dzięki takim właśnie pozwom sądowym.

Motocykle nie zapewniają takiego samego stopnia bezpieczeństwa dla kierowcy czy pasażera jak samochód lub ciężarówka.  To jest oczywiste dla wszystkich. Równie oczywiste jest to, że motocyklista może doznać większych obrażeń w wypadku niż ci, którzy przebywają w samochodzie lub ciężarówce. Dość często ludzie zakładają, iż jeśli motor bierze udział w wypadku, to wypadek był spowodowany lekkomyślnością motocyklisty.  Dlatego w przypadku wypadku motocyklowego bardzo ważne jest zabezpieczenie motoru. Oznacza to nie naprawianie go od razu – tak, aby można było dokonać wnikliwego przeglądu przez naszych ekspertów. Będą oni w stanie ustalić, czy przyczyną wypadku była wadliwa część.

Pozwany zawsze będzie próbował utrzymywać, że to nieostrożność kierowcy motocykla spowodowała lub przynajmniej przyczyniła się do wypadku i wynikających z niego obrażeń. Prawnicy kancelarii The Platta Law Firm nigdy nie wychodzą z takiego założenia.  Dokładnie analizujemy każdy aspekt Państwa wypadku. Polski adwokat – Sławomir Platta ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z wypadkami motocyklowymi i z przyjemnością udzieli Państwu bezpłatnej konsultacji w takim przypadku.