TapTap to call DirectionsDirections

Dlaczego wypadek w metrze jest wart tak wiele?

HOME -> Our blog -> Dlaczego wypadek w metrze jest wart tak wiele?

2 July 2019
Wypadek na posesji


Tragedie spotykają nas zazwyczaj wtedy kiedy się ich najmniej spodziwamy. To również było w przypadku 74-letniego mężczyzny, który poślizgnął się i upadł schodząc po schodach w metrze. Chciał on dostać się na pociąg na stacji metra Rockefeller Center na Manhattanie. Schodząc po schodach w pewnym momencie stanął na uszkodzonym stopniu którego przednia najbardziej wysunięta część była luźna i przechylona w dół. Zaraz później stracił równowagę i spadł aż na sam koniec schodów. 

W wyniu tego wypadku, poszkodowany mężczyzna doznał poważnych obrażeń szyji. Został zabrany karetką do szpitala, gdzie na pogotowiu wyjaśnił lekarzom,  czuje ogromny ból w szyjnej części kręgosłupa. Po dodatkowych badaniach i prześwietleniach, wyjaśniono mu że jedna z kości jego kręgosłupa została przemieszczona w wyniku tego upadku. W wyniku specjalistycznego leczenia poszkodowany mężczyzna został zdiagnozowany ze złamaniem kręgu szyjnego. Dodatkowo doznał przepukliny dysku tuż obok złamanego kręgu. Przy tak poważnych obrażeniach ciała jedynym ratunekim była operacja kręgosłupa. 

Poddał się on operacji usztywnienia chirurgicznego tej części kręgosłupa. W jej wyniku założono mu metalową płytę ze śrubami aby ustabilizować uszkodzony obszar kręgosłupa. Po ponad tygodniu spędzonymw  szpitalu, poddał się on następnie fizykoterapii przez kolejnych parę lat. Pomimo całego leczenia wciąż odczuwał przeszywający ból w tej części kręgosłupa. Ból powodował znaczne ograniczenia w jego codziennym życiu. Jego żona była niepełnosprawna, a przed wypadkiem to właśnie on odpowiedzialny był za co dzienną opiekę. Po wypadku, nie mógł już jednak więcej tego robić. Nie mógł on również wrócić do swojej pracy jako woźny. Jego wnuczek, który miał 16 lat w momencie procesu, zeznał we wzruszający sposób przed ławnikami, jak cięzkie było życie jego dziadka po wypadku. 

Co ciekawe, prawnicy strony przeciwnej nie zdecydowali się na przedstawienie swoich ekspertów medycznych w trakcie rozprawy. Było to o tyle interesujące, że przed procesem wyznaczyli oni kilku lekarzy do zeznań i lekarze Ci przebadali poszkodowanego. Jednak nigdy nie wystąpili oni na procesie. W związku z tym ławnicy otrzymali instrukcję od sędziegoaby odebrać niebecność sędziów na procesie w najgorszy możliwy sposób dla pozwanych – tak jakby coś ukrywali. Dlatego właśnie tak ważnym jest w każdej sprawie dążenie do procesu za wszelką cenę, aby sprawdzić czy nasi przeciwnicy są na pewno przygotowani. Jeśli nie są, to na pewno wpłynie to bardzo pozytywnie na wartość sprawy. 

Ławnicy wydali wyrok w którym uznali pozwanych winnymi tego wypadku w 86%, uznjąc jednocześnie że poszkodowany mężczyzna był w 14% również winny. Taki wyrok oznacza, że poszkodowany otrzyma 86% całkowitej przysługującej mu kwoty odszkodowania. Oczywiście kwotę tą ustalili ci sami ławnicy w drugiej części procesu. Wtedy to przyznali mu $1,200,000 za ból i cierpienie od momentu wypadku do wyroku, oraz $1,000,000 za ból i cierpienie na przyszłość. Dodatkowo, ławnicy uzyskali pozwolenie od sędziego aby założyć iż poszkodowany, który miał 74 lata w dniu wypadku, pracowałby do 79 roku życia. W związku z tym przyznali mu dodatkowo $240,000 za straty finansowe (zarobki) do dnia procesu oraz $250,000 za stracone zarobki w przyszłości.  

Ławnicy również rozpatrzyli kwestię wydatków medycznych. Uznali, że wydał on na leczenie do czasu procesu $350,00 oraz, że przysługuje mu dodatkowe $255,582 na przyszłe leczenie, które wlicza w sobie prześwietlenia rentgenowskie, testy nerwowe EMG, rezonansy magnetyczne, fizykoterapię oraz dodatkowe zastrzyki w górny kręgosłup. 

Po wyoroku prawnicy ubezpieczalni złożyli apelację. Pomimo tego iż odwołali się od wszystkich aspektów orzeczenia ławników, to sąd apelacyjny zmniejszył jedynie odszkodowanie za ból i cierpienie o $525,000, utrzymując w mocy wszystkie pozostałe człony tego odszkodowania. 


© 2014 "The Platta Law Firm, PLLC" | All right reserved