Search
Close this search box.
Available 24 Hours
(212) 514 - 5100
CALL US 24/7
Home » Wypadki Samochodowe » Odszkodowanie – Wypadek Samochodowy

Odszkodowanie – Wypadek Samochodowy

Home » Wypadki Samochodowe » Odszkodowanie – Wypadek Samochodowy
Odszkodowanie – Wypadek Samochodowy

Kiedy w Nowym Jorku zostaniesz potracony przez samochód na pasach w wielu przypadkach można uzyskać bardzo znaczące odszkodowanie za taki wypadek samochodowy.  Nieostrożny kierowca uderzający w pieszego na przejściu dla pieszych jest jednym z najczęstszych powodów zranień osób w Nowym Jorku.  Tylko w marcu 2020 r. w wypadkach samochodowych rannych zostało 538 pieszych.  Jest to godna uwagi liczba, zwłaszcza że miasto było objete nakazem pozostania w domu przez ostatnie trzy miesiące.

Nieostrożny kierowca uderzający pieszego na przejściu dla pieszych jest często znacznie bardziej niebezpieczny niż wypadki, które mają miejsce w samochodzie i dlatego odszkodowanie jest znacznie większe niż kiedy zdarzy sie zwykły wypaded samochodowy.  Często urazy są poważniejsze, gdyż, jak widać, ofiara ma tu mniejszą ochronę.  Kiedy zostaniesz potrącony przechodząc przez ulice, ważne jest, aby wiedzieć, jak możesz uzyskać potrzebną Ci opiekę.

W przypadku przechodnia, który jest ofiara wypadku samochodowego, ubezpieczenie No-Fault samochodu który go potrącił zapłaci za rachunki medyczne, utracone zarobki i inne świadczenia.  Wypadki z udziałem pieszych różnią się od tych, w których uczestniczą jedynie samochody. W wypadkach dotyczących jedynie samochodów, ubezpieczenie No-Fault poszkodowanego jest już zazwyczaj aktywne.  W wypadku, w którym bierze udział samochód i pieszy, to samochód który potracił osobę posiada aktywne ubezpieczenie z No-Fault. Oznacza to, że będziesz musiał korzystać z ubezpieczenia pozwanego, aby pokryć podstawowe potrzeby.

Odszkodowanie za Wypadek Samochodowy, a ubezpiecznie SUM

Ponadto, ubezpieczenie pozwanego będzie również odpowiedzialne za odszkodowanie pieniężne potrzebne dla rozwiązania sprawy.  Istnieją również sytuacje w których ubezpieczenie ofiary może odegrać ważną rolę.  Jeśli ty lub krewny, z którym mieszkasz posiadacie i ubezpieczacie samochód, to wtedy posiadacie tak zwane ubezpieczenie uzupełniające dla kierowców, Supplementary Underinsured Motorist, lub SUM.  Ubezpieczenie SUM wykorzystuje się wtedy, gdy pozwany nie ma wystarczającego ubezpieczenia lub majątku, aby w pełni zrekompensować ofiarę za spowodowane obrażenia. W takim przypadku możesz ubiegać się o rekompensatę z własnego ubezpieczenia we właściwych okolicznościach.

Aby uzyskać dostęp do ubezpieczenia SUM, najpierw musisz otrzymać wypłatę odszkodowania z całej polisy samochodowej pozwanego.  W Nowym Jorku minimalna polisa ubezpieczeniowa wynosi $25,000.  Oznacza to, że jeśli pozwany posiada ubezpieczenie, to w najgorszym przypadku wynosi ono $25,000.  Aby skorzystać z ubezpieczenia SUM, to Państwa ubezpieczenie samochodowe SUM musi być większe niż pozwanego. Na przykład, jeśli ofiara ma ubezpieczenie w wysokości $50,000, a pozwany ma $25,000, wówczas poszkodowany może ubiegać się o dodatkowe $25,000 ze swojego ubezpieczenia.

$50,000 – Ubezpieczenie ofiary wypadku

$25,000 – ubezpieczenie pozwanego

$25,000 – dodatkowo dostępna kwota z ubezpieczenia ofiary

Jest to bardzo ważna lekcja.  Każdy z nas powinien sprawdzić swoje ubezpieczenie i upewnić się, że mamy wystarczającą kwotę ubezpieczenia w razie wypadku.  Bardzo wiele ofiar wypadków samochodowych otrzymuje niedostateczne odszkodowanie z powodu małowartościowych polis ubezpieczeniowych.

świadkowie, zdjęcia, filmy wideo – dowody w sprawie

Dodatkowo, oprócz ubezpieczenia, ważnym jest, aby nagrać, najlepiej jak potrafisz fakty z wypadku.  Dla pieszego, który został potrącony na przejściu dla pieszych, ważnym jest, aby uzyskać relację wideo, zdjęcia lub zeznania świadków. Potwierdzi to, że poszkodowany znajdował się na przejściu dla pieszych w momencie wypadku.  Strona pozwana często inaczej przedstawi fakty wypadku.  Tylko dlatego, że byłeś w tym czasie na przejściu dla pieszych, nie oznacza to, że pozwany będzie zeznawał właśnie w ten sposób.

Podsumowując, najważniejsze jest to, że jako ofiara, zabezpieczysz się w każdy możliwy sposób.  Jeśli chodzi o wypadek z udziałem pieszych to konsultacja z polskim prawnikiem z naszej kancelarii prawnej przysłuży się temu, aby odszkodowanie za wypadek samochodowy było jak najwyższe.