Search
Close this search box.
Available 24 Hours
(212) 514 - 5100
CALL US 24/7
Home » Wypadki Budowlane » Odszkodowanie za Wypadek w Pracy

Odszkodowanie za Wypadek w Pracy

Home » Wypadki Budowlane » Odszkodowanie za Wypadek w Pracy
Odszkodowanie za Wypadek w Pracy

Jednym z najważniejszych pytań jakie zadaje poszkodowany brzmi – czy przysługuje mi odszkodowanie za wypadek w pracy? Problem adwokata tkwi w tym, że każda sprawa rożni się faktami i prezentuje inne obrażenia.  Aby uzyskać maksymalne odszkodowanie adwokat musi jednak umieć podjąć odpowiednie kroki aby udowodnić sprawę. Jednakże, obejmuje to nie tylko znajomość obrażeń klienta, ale również konkretnych przepisów stanu Nowy Jork, na których będzie się opierać.

Dlaczego warto przesluchac świadkow walczac o odszkodowanie ?

Aby uzyskać należyte odszkodowanie za wypadek w pracy, poszkodowany może skonsultować się bezpośrednio z jednym z adwokatów w naszej kancelarii adwokackiej i to w swoim ojczystym języku. Od pierwszego dnia nasz zespół reprezentujący osobę poszkodowaną w wypadku budowlanym, rozpocznie prace mające na celu uzyskanie możliwe największego odszkodowania za wypadek na budowie.  Na początku sprawy, jedną z najważniejszych rzeczy, którą przeprowadzi adwokat jest dochodzenia, aby ustalić jak doszło do wypadku.  Wiąże się to z przesłuchaniem osób z którymi ranny/okaleczony robotnik przebywał w chwili wypadku.  Im szybciej uda sie dotrzec do świadków wypadku, tym łatwiej jest uzyskać dokładny opis jak do niego doszło.

Rozmowa ze świadkami jest również potrzbna, aby zweryfikować obrażenia i części ciała które zostały okaleczone w wyniku wypadku.  Na przykład, jeśli klient, który został uderzony przez spadający blok żużlowy, twierdzi, iż doznał urazu głowy, to świadek może potwierdzić:

(1) czy klient został uderzony w głowę,

(2) czy miał na sobie kask,

(3) czy stracił przytomność i

(4) czy krwawił z powodu uderzenia.

Klient, który doznał urazu głowy, może nie pamiętać tych szczegółów. Utrudnia to uzyskanie maksymalnej kwoty, za jaką sprawa powinna zostać zakończona podczas negocjacji z firmą ubezpieczeniową. Firmy czesto nie wierza klientowi, dlatego swiadkowie pomagają w udowodnieniu, że rany na ciele poszkodowanego były spowodowane wypadkiem. Jest to argument dlaczego klient powinien otrzymać odszkodowanie za obrażenia spowodowane tymże wypadkiem.

Niezbedne przepisy prawa w walce o Odszkodowanie za Wypadek w Pracy

Ponadto prawnik który próbuje rozstrzygnąć taką sprawę, musi posiadać wiedzę na temat przepisów stanu Nowy Jork, które dotyczą wypadków na budowie.  Jednym z takich przepisów jest Prawo Pracy §240(1), które chroni pracowników budowlanych przed ryzykiem wynikającym z prawa grawitacji. Sa to na przykład upadki z wysokości lub uderzenia przez spadający przedmiot.  Udowodnienie naruszenia tego prawa jest pomocne w rozstrzygnięciu sprawy. Ustawa przewiduje, iż właściciele placu budowy i generalni wykonawcy ponoszą ścisłą odpowiedzialność za naruszenia Prawa Pracy § 240(1).  Dzieje się tak niezależnie od tego, czy nadzorują, czy kontrolują wykonywane prace.  Jednak, nawet jeśli poszkodowany pracownik częściowo ponosi winę za wypadek, prawo to nie bierze tego pod uwagę.  Oznacza to, że możliwość udowodnienia naruszenia tego prawa zaowocuje uzyskaniem pełnego odszkodowania za wypadek w pracy i wynikające z niego obrażenia.

Inne prawo, z którym, prawnik wypadków budowlanych musi być zaznajomiony, aby wywalczyć odszkodowanie, to Prawo Pracy § 241(6). Ustawa ta pociąga do odpowiedzialności właściciela placu budowy lub generalnego wykonawcę za obrażenia pracowników z racji naruszenia Kodeksu Przemysłowego Nowego Jorku (art. 23). Kodeks Przemysłowy zawiera liczne sekcje, które obejmują wymogi, aby pracodawcy chronili pracowników przed spadającymi przedmiotami, upadkiem, potknięciem się lub poślizgnięciem. Zawiera on takze regulacje dotyczace ochrony pracownikow na wszystkich etapach prac budowlanych, rozbiórkowych i wykopaliskowych. Znajomość tych sekcji może być kluczowa w sytuacjach, takich jak poślizgnięcie się, potkniecie , upadek, albo w wypadku zawalenia się rowu, gdzie Prawo Pracy § 240(1) ogólnie nie ma zastosowania.

Ponadto, adwokat poszkodowanego w wypadku budowlanym musi być dobrze zapoznany z Prawem Pracy Sekcja 200.  Według tego prawa, wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia rozsądnej i odpowiedniej ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników na placach budowy.

Jak wybrac najlepszego adwokata?

Aby otrzymać maksymalne odszkodowanie podczas rozstrzygnięcia sprawy wypadku na budowie potrzebujesz adwokata, który nie tylko ma wiedzę prawną. Musi on także wiedziec, jakie dowody są potrzebne, aby wygrać Twoją sprawę.  Nasi adwokaci mają wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów, którzy ulegli wypadkowi na budowie. Rozumieją oni rowniez każdy aspekt prawa pracy od początku do końca. W zwiazku z tym, umożliwia nam to osiągnięcie najwyższego odszkodowania za wypadki budowlane przy Twoich obrażeniach. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz miał wypadek na budowie, prosimy o natychmiastowy kontakt z kancelarią The Platta Law Firm, gdzie zespół wykwalifikowanych i troskliwych prawników nie przestaje walczyć o Ciebie i o możliwie jak najwyższe odszkodowanie za wypadek w pracy w każdej sprawie.