Search
Close this search box.
Available 24 Hours
(212) 514 - 5100
CALL US 24/7
Home » Wypadki Budowlane » Adwokat od Wypadków i Odszkodowań

Adwokat od Wypadków i Odszkodowań

Home » Wypadki Budowlane » Adwokat od Wypadków i Odszkodowań
Adwokat od Wypadkow

Jako adwokat od wypadków, chciałbym opisać dziś Państwu sprawę czterdziestopięcioletniego pomocnika elektryka, który uległ wypadkowi podczas renowacji magazynu. Pracownik instalował przewody elektryczne nadużej wysokości. W pewnym momencie drabina, na której stał zachwiała się. Pracownik stracił równowagę i runął dwanaście stóp w dół, uderzając o betonową posadzkę. Na miejsce przyjechała karetka, która zabrała pracownika do szpitala. Badania diagnostyczne wykazały zerwane ścięgno Achillesa. Po kilkugodzinnej obserwacji i założeniu gipsu poszkodowany został wypisany do domu. Po zdjęciu gipsu bóle nie ustępowały i poszkodowany musiał poddać się artroskopii kostki. Wraz z upływem czasu, na skutek kulenia, poszkodowany zaczął odczuwać ból w kręgosłupie lędźwiowym. Udał się do specjalisty, który zalecił wykonanie rezonansu magnetycznego i rozpoczęcie fizjoterapii.

 

Opis procesu prawnego

Poszkodowany i jego adwokat od wypadków wszczęli dwie procedury prawne. Pierwszą z nich było postępowanie przed Workers’ Compensation, drugą natomiast sprawa cywilna o odszkodowanie. Z Workers’ Compensation poszkodowany uzyskał częściowy zwrot utraconych zarobków i niezbędną opiekę medyczną. Odszkodowania za ból i cierpienie oraz wszelkie straty ekonomiczne dochodził w sprawie cywilnej wytoczonej przeciwko głównemu wykonawcy oraz właścicielowi budynku. Wypadek poszkodowanego kwalifikował się pod ochronę wynikjącą z Prawa Pracy. Jest to najlepsza podstawa do roszczenia o odszkodowanie za wypadek budowlany, ponieważ najbardziej chroni poszkodowanego. Generalny wykonawca i właściciel budynku ponoszą wówczas absolutną odpowiedzialność za wypadek.

Poszkodowany został doskonale przygotowany na przesłuchanie przed procesem. Spójne zeznania i bezsprzeczny materiał dowodowy dały solidną podstawę do szybkiego rozstrzygnięcia o odpowiedzialności pozwanych. Sąd przychylił się bowiem do argumentacji poszkodowanego, orzekając, że pozwani naruszyli przepisy bezpieczeństwa w pracy. Pozostała jeszcze kwestia udowodnienia rozmiaru obrażeń cielesnych i strat ekonomicznych.

Poszkodowany wskazał, że fizykoterapia i zastrzyki nie poprawiły stanu kręgosłupa i że musiał także poddać się operacji na dolne plecy. W wyniku operacji czuł się lepiej, ale nie tak jak przed wypadkiem, Twierdził, że ma znacznie ograniczony zakres ruchu i prawie każdego dnia odczuwa ból.

Po wypadku poszkodowany miał problemy z chodzeniem. Musiał poruszać się o lasce, co doprowadziło do neuropatii prawego łokcia i destabilizacji lewego kolana. Poszkodowany musiał poddać się także dodatkowym operacjom na te części ciała.

 

Jak Adwokat od Wypadków pokonał ubezpieczalnię?

Prawnicy pozwanych twierdzili, że obrażenia pleców nie były związane z tym wypadkiem, argumentując, że poszkodowany skarżył się wcześniej na ból kręgosłupa i przez cztery lata leczył się u kręgarza. Wskazali, że nieustępujący ból kostki był związany z wypadkiem z dzieciństwa. Z kolei roszczenie o odszkodowanie za uraz kolana i łokcia były niewiarygodne ze względu na to, że zostały podniesione dopiero trzy lata po wypadku.

Poszkodowany wskazał, że ma trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych i nigdy nie będzie już w pełni samodzielny. Podczas przesłuchania zeznał, że nie jest w stanie nosić cięższych zakupów, ani wykonywać nawet drobnych napraw w domu. Oświadczył, że codziennie musi przyjmować leki przeciwbólowe i pomimo chęci nie jest w stanie powrócić do pracy.

Strony zgodziły się podjąć negocjacje z udziałem mediatora, które po pierwszym spotkaniu zakończyły się fiaskiem. Poszkodowany nie zgodził się na niską ofertę ubezpieczalni.

Sprawa trafiła na wokandę. Pracownik budowlany wiedział, iż ławnicy mogą przyznać mu odszkodowanie niższe niż to zaoferowane przez pozwanych w ugodzie. Zdecydował się jednak podjąć ryzyko wiedząc, że walczy o godne życie i leczenie swoich obrażeń powypadkowych. Po długim procesie i trudnej walce, adwokat od wypadkó skłonił ławę przysięgłych do wydania wyroku przyznającego poszkodowanemu blisko pięć milionów dolarów odszkodowania. Jako polski adwokat od wypadków z ogromną przyjemnością pomogę Państwu w każdym wypadku który Was dotknął i otoczę opieką prawną w polskim języku.