TapTap to call DirectionsDirections

$13,000,000.00 ZA UPADEK Z 4 STÓP

HOME -> Our blog -> $13,000,000.00 ZA UPADEK Z 4 STÓP

25 February 2019
Wypadek Budowlany


Doświadczony operator dźwigu uległ wypadkowi podczas schodzenia po czterostopowej drabinie ustawionej pomiędzy kładką i podłożem. Okazało się, że drabina była wadliwa, ponieważ nie miała ostatniego szczebla. Poszkodowany, który najwidoczniej o tym nie wiedział, w momencie gdy próbował postawić stopę stracił równowagę i runął w dół, uderzając głową o ziemię. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie badania diagnostyczne wykazały liczne naderwania ścięgna stożka rotatorów w prawym ramieniu.

Poszkodowany nie mógł już wrócić do pracy fizycznej, w związku z czym wszczęte zostały dwie procedury prawne. Pierwszą z nich było postępowanie przed Workers’ Compensation, drugą natomiast sprawa cywilna o odszkodowanie. Podczas gdy z Workers’ Compensation poszkodowany uzyskał częściowy zwrot utraconych zarobków i niezbędną opiekę medyczną, odszkodowania za ból i cierpienie oraz wszelkie straty ekonomiczne dochodził w sprawie cywilnej wytoczonej przeciwko generalnemu wykonawcy oraz właścicielowi budynku.

Należy być świadomym faktu, że dobrze przygotowana sprawa Workers’ Compensation stanowi swego rodzaju fundament do wygrania wysokiego odszkodowania w sprawie cywilnej. Jeżeli uszkodzone części ciała nie zostaną uznane przez sędziego w Workers’ Compensation Board, poszkodowany będzie miał ogromne trudności w uzyskaniu odszkodowania za ból i cierpienie w sprawie cywilnej.

Dlatego też reprezentacja prawna w obydwu sprawach przez jedną kancelarię prawną jest szalenie ważnym elementem zwycięstwa w sprawie cywilnej i tylko prawnik, który doskonale zna przepisy obydwu procedur potrafi wykorzystać w pełni benefity każdego z tych systemów dla końcowego sukcesu swojego klienta.

W przytoczonej sprawie poszkodowany wskazał, że pozwani naruszyli przepis 240 (1) Prawa Pracy, który stanowi najlepszą podstawę do roszczenia odszkodowania za wypadek budowlany, ponieważ w takich przypadkach generalny wykonawca i właściciel budynku ponoszą praktycznie absolutną odpowiedzialność za wszystkie wyrządzone poszkodowanemu szkody.

            W tej sprawie udowodnienie odpowiedzialności nie było proste. Inspektor generalnego wykonawcy zeznał, że pomimo iż nie widział wypadku, to po zdarzeniu poszkodowany powiedział mu, że poślizgnął się na mokrym podłożu. Ponadto, pozwani zauważyli, że notatka medyczna spisana przez ortopedę poszkodowanego dzień po wypadku wskazywała, że poszkodowany poślizgnął się na dźwigu. Poszkodowany utrzymywał, że ten zapis był nieprawidłowy. Współpracownicy poszkodowanego bardzo przytomnie zrobili zdjęcia drabiny, co pomogło potwierdzić wersję wypadku jaką podał ranny pracownik budowlany.

Głównym przedmiotem sporów w kwestii zakresu obrażeń poszkodowanego były zmiany poznawcze spowodowane uderzeniem głowy. Podczas przesłuchania poszkodowany twierdził, że w wyniku wypadku doznał uszkodzenia mózgu. Ekspert neurolog zatrudniony przez pozwanych był innego zdania. Wskazał, że tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny nie wykazały uszkodzenia mózgu. W jego opinii, deficyty kognitywne poszkodowanego były spowodowane brakiem witaminy B12 oraz depresją. Poszkodowany utrzymywał, że to skan PET potwierdził diagnozę o uszkodzeniu mózgu w wyniku tego wypadku. Ponadto, ekspert ortopeda pozwanych zeznał, że obrażenia poszkodowanego były zwyrodnieniowe, czyli związane z naturalnym procesem starzenia.

Poszkodowany wskazał, że przed wypadkiem zarabiał ponad 150 tysięcy dolarów rocznie. Utrzymywał, że przez wypadek nie jest w stanie dłużej pracować ze względu na pogłębiające się problemy z pamięcią, które stanowi poważne zagrożenie dla osób trzecich. Wskazał również, że w wyniku wypadku musiał poddać się artroskopii barku i przyjąć serię zastrzyków w szyję i dolne plecy.

Sprawa trafiła do procesu, na zakończenie którego ławnicy uznali, że pozwani ponosili absolutną odpowiedzialność na podstawie artykułu 240 (1) Prawa Pracy. Ława przysięgłych przyznała również poszkodowanemu odszkodowanie w wysokości ponad trzynastu milionów dolarów w tym aż $9,000,000.00 za ból i cierpienie.

Jeśli Państwo sami stali się ofiarą wypadku, lub znają kogoś kto ma problem ze swoim wypadkiem, to zapraszamy do bezpłatnej konsultacji prawnej pod numerem telefonu 212-514-5100, emaliowo pod adresem swp@plattalaw.com, lub w czasie osobistego spotkania w naszej kancelarii na dolnym Manhattanie. Możecie Państwo również zadać nam pytania bezpośrednio na stronie internetowej (www.plattalaw.com) używając emaila lub czatu, który jest dostępny dla Państwa 24 godziny na dobę. Zawsze udzielimy Państwu bezpłatnej porady w każdej sprawie, w której będziemy mogli Państwa reprezentować.

Na naszej stronie internetowej mogą Państwo (po lewej jej stronie) sami sprawdzić status swojej sprawy sądowej (prowadzonej nawet przez inną kancelarię), po wpisaniu numeru akt sądowych (index number) swojej sprawy w istniejące tam pole. Ta część strony jest skonfigurowana bezpośrednio z oficjalnym systemem sądowym stanu Nowy Jork, dzięki czemu wiadomości jakie uzyskają tam Państwo na temat swoich spraw są oficjalnymi danymi sądowymi. Gdyby z jakiegokolwiek technicznego powodu nie udało się Państwu odnaleźć swojej sprawy w tym systemie, to z przyjemnością pomożemy ją odnaleźć telefonicznie.

 

 

 

 

 

 © 2014 "The Platta Law Firm, PLLC" | All right reserved